Na kojem će mjestu Juve završiti ovu sezonu? Na...

Nakon što je ljetos propao njegov dolazak, Liverpoolov veznjak Mohammad Sissoko ponovno je visoko na popisu želja Juventusa.

Ljetos su u Torino dovedeni Almiron iz Empolija te Tiago iz Lyona kao rješenja za vezni red Bianconera, ali oni nisu ispunili očekivanja stručnog stožera, pa se sada čelnici Stare Dame okreću angažmanu nogometašu iz Malija.
Claudio Ranieri potvrdio je kako je Sissoko bio njegova prva želja pri dolasku, a realno je vjerovati u realizaciju ovog transfera jer se njegov status kod Beniteza značajno pogoršao u proteklih nekoliko mjeseci, a i Real Madrid, odnosno Valencia vjerojatno će Juveu oteti mladog Banegu iz Boce. Mladića koji je već bio na pragu Juventusovih vrata.

forzajuventus @ 13:43 |Komentiraj | Komentari: 19 | Prikaži komentare
nedjelja, prosinac 2, 2007
I nakon večerašnjeg velikog derbija protiv Juventusa, Milan je bez pobjede na svom terenu u domaćem prvenstvu.
Juventus je imao bolje prilike u utakmici koja je završila bez golova. Najbliži golu je bio David Trezeguet u 12. minuti utakmice, kada je udarcem sa desetak metara iskosa pogodio vratnicu gola Dide.

Sažetak utakmice možete pogledati
ovdje.

forzajuventus @ 13:37 |Komentiraj | Komentari: 5 | Prikaži komentare
subota, prosinac 1, 2007
Čelnici Juventusa nezadovoljni su svojim ljetnim pojačanjem-TiagomČelnici Juventusa nezadovoljni su svojim ljetnom pojačanjem Tiagom i gotovo je sigurno da će ovaj igrač napustiti klub na zimu. Po mnogim nogometnim stručnjacima za Tiagov neuspjeh kriv je baš Claudio Ranieri, koji mu ne da priliku da se dokaže i sad se Juventusova uprava muči kome da "uvale" portugalskog reprezentativca.
No, izgleda da je Juveova uprava našla način kako bi "profitirali", te su odlučili ponuditi Tiaga za Saviolu i sad se očekuje odluka madridskog Reala na tu ponudu, a prema svemu sudeći Real će to najvjerojatnije prihvatiti.
Real Madrid je u velikoj potražnji za igračem kao što je Tiago i on bi im mogao riješiti neke probleme, zato jer su nezadovoljni igrama Gutia i Diarre.
forzajuventus @ 19:28 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, listopad 17, 2007

Torino - Juventus Torino je sa svojim kapetanom Aleksandrom  Del Pierom produžio ugovor do 2010. godine. Napadač će u prvoj godini dobiti četiri i u drugoj 3,7 milijuna eura.Nakon dugih pregovora su se navečer u utorak dogovorili igrač i klub.- Izvjestila je La Gazzetta dello Sport u srijedu.
forzajuventus @ 22:05 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
ponedjeljak, listopad 8, 2007
forzajuventus @ 20:57 |Komentiraj | Komentari: 15 | Prikaži komentare
ponedjeljak, listopad 1, 2007
Francuz David Trezeguet je u trećoj minuti sučeva dodatka postigao gol za slavlje "Stare dame". Juventus se ovom pobjedom popeo na 2. mjesto na ljestvici u SERIE A.

forzajuventus @ 19:58 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, rujan 26, 2007
Momčad Juventusa odlično je započela ovu sezonu, iako su prošle godine igrali u 2. ligi. u 1. kolu su pobijedili Livorno sa 5:1, u drugome kolu su svladali momčad Cagliari-a sa 2:3, u trećem ih je na svom terenu porazio Udinese,  dok su u četvrtom remizirali s Romom u gostima.

forzajuventus @ 20:04 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
Povjerenik za suce u italijanskoj nogometnoj ligi, Pierluigi Colina, promijenio je suca za sutrašnju utakmicu između Napolija i Livorna, nakon što je na službenoj web stranici Livorna prerano objavljeno ime suca određenog za tu utakmicu.

Prema italijanskim pravilima, klubovima se ime suca koji će suditi njihovu utakmicu ne smije reći do 48 sati prije početka utakmice. Kako se radi o utakmici koja se igra u tjednu, a ne preko vikenda, ždrijeb sudaca je obavljen danas. Međutim, na stranici Livorna se ime suca Danielea Orsata pojavilo već jučer. U Livornu nisu smjeli tako rano znati ime suca, te je Colina naredio promjenu, kao mjeru opreza, te će utakmicu suditi Emidio Morganti.

"Izuzetno sam ljut i iznenađen ovime." izjavio je Colina kada su mu novinari prenijeli vijest. Ovaj incident vratio je sjećanja na slučaj Calciopoli, u kojem se otkrilo kako je bivši predsjednik Juventusa Luciano Moggi telefonski razgovarao sa ljudima zaduženima za delegiranje sudaca, sugerirajući im koje bi suce trebali odrediti za koju utakmicu.
forzajuventus @ 20:00 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, rujan 25, 2007
Trener Juventusa Claudio Ranieri, na iznenađenje italijanske nogometne javnosti, priprema u momčad dovesti bivšeg italijanskog reprezentativca Luigia Di Biagia.

Teška ozljeda koju je u jučerašnjoj utakmici protiv Rome zaradio portugalski branič Jorge Andrade mogla bi za njega značiti ne samo kraj ove sezone, nego i kraj nogometne karijere, budući da se sumnja kako mu je ligament u koljenu puknuo. Stručni stožer Juventusa se stoga našao u teškoj situaciji oko satavljanja obrambenih redova i odlučili su se okrenuti iskusnom Di Biagiu.

36-godišnji nogometaš je slobodan igrač i mogao bi se Juventusu priključiti odmah. Iako je Di Biagio najveći dio karijere proveo kao vezni nogometaš, nakon dolaska u Bresciu 2003. godine se preorijentirao na obrambenu ulogu.
forzajuventus @ 15:14 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
ponedjeljak, rujan 24, 2007

Juve je u Rimu poveo zgoditkom Davida Trezegueta u 17. minuti, a sljedećih dvadeset minuta je Francesco Totti potpuno preokrenuo utakmicu i zgodicima u 29. i 36. minuti donio prednost Romi.

Alessandro Del Piero je propustio izjednačiti rezultat u 50. minuti kada je promašio udarac sa bijele točke.

Vicenzo Iaquinta je, u Juventusovom stilu, dvije minute prije kraja, postigao izjednačujući pogodak za konačan rezultat.

Prvak Inter nikako ne može bit zadovoljan samo bodom kod Livorna, tako da je nakon jučerašnjeg Milanovog domaćeg posrtanja protiv Parme (treći remi u četiri kola), razočarao i drugi klub iz prijestolnice Lombardije.

Knežević je odigrao cijelu utakmicu za Livorno i zaradio žuti karton, ali i, što je puno važnije, asistirao De Vezzeu za vodstvo 1-0.

Saša Bjelanović odigrao je cijelu utakmicu za Torino protiv Siene, koja je završena rezultatom 1-1, a Bjelanović je asistirao za pogodak svom suigraču Dellafioreu. Posebno je zanimljivo kako je na toj utakmici golman Torina obranio dva kaznena udarca, to oba Maccaroneu, prvi u 31. a drugi u 53. minuti, ali je nakon drugog promašaja Maccarone prihvatio odbijanac i zabio zgoditak.

Ostala je još jedna utakmica u ovom kolu; u 20:30 se igra gradski debi u Genovi. Sampdoria je nominalno domaćin protiv Genoe.

Rezultati ostalih utakmica 4. kola talijanskog nogometnog prvenstva:

Atalanta - Lazio 2:1 (Langella 43., Zampagna 90.; Mutarelli 69.)

Cagliari - Palermo 0:1 (Zaccardo 15.)

Catania - Fiorentina 0:1 (Mutu 4.)

Empoli - Napoli 0:0

Livorno - Inter (Vezze 1., Loviso 62. /11m; Ibrahimović 35., 72./11m)

Torino - Siena 1:1 (Dellafiore 24.; Maccarone 53.)

Odigrano jučer:

Udinese - Reggina 2:0

Milan - Parma 1:1

forzajuventus @ 19:39 |Komentiraj | Komentari: 0
Juventusovo medicinsko osoblje je potvrdilo kako je obrambeni nogometaš tog kluba Jorge Andrade zaradio prijelom koljenične jabučice, te ne mogu prognozirati koliko će dugo biti izvan akcije.

Portugalski branič je zadobio ozljedu za vrijeme jučerašnje utakmice protiv Rome. 29-godišnji nogometaš je noć proveo u bolnici, gdje je podvrgnut magnetskoj rezonanci kako bi se uspostavila dijagnoza. Već od jutra u italijanskim medijima se govori kako je za Andradea ova sezona završena, a La Gazzetta dello Sport je čak dovela u pitanje i nastavak njegove karijere.

Čini se ipak kako ozljeda nije toliko teška koliko se u prvi mah strahovalo, ali će za njezin oporavak sigurno trebati operacija, a nakon oporavka slomljene kosti trebat će pozorno pratiti i stanje tetiva koljena.
forzajuventus @ 19:26 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, rujan 23, 2007
 Gianluigi Buffon otkrio je da je mogao prijeći u Romu prije no što je iz Parme prešao u Juventus, no Romin predsjednik Franco Sensi se odlučio za mladog Ivana Pelizzolia.
Buffon je prešao 2001. iz Parme u Juventus za 32 milijuna £. U isto vrijeme Roma je tražila zamjenu za Francesca Antoniolija. Romin predsjednik Franco Sensi ipak se odlučio za 20-godišnjeg Atalantinog Ivana Pelizzolia,tada jednog od najboljih mladih vratara Europe. Buffon otkriva:
 "Kada sam odlučio napustiti Parmu želio sam otići u Rim, ne u Torino. No ipak Sensi se odlučio za Pelizzolia jer je bio mlađi."
forzajuventus @ 15:28 |Komentiraj | Komentari: 0